Siluety Rovná linie a Fit & Flare

Siluety Rovná linie a Fit & Flare

V úvodu předchozího článku o siluetách svatebních šatů jsme sie  vysvětlili, jak důležité je znát typ své postavy a co pro ni nejlépe funguje, abyste se staly spokojenou a okouzlující nevěstou. Rozebrali jsme si 2 obecně nejoblíbenější siluety svatebních šatů - siluetu A-Linie a siluetu Princezna.

V tomto článku se zaměříme na další 2 ne méně zajímavé siluety - Silueta Rovná linie a silueta Fit & Flare.


Silueta svatebních šatů - Rovná linie

Silueta Rovná linie se označuje jako jednoduchá, moderní a sofistikovaná.

silueta-rovna-linieTato elegantní silueta s přímočarými liniemi vyzdvihuje přirozený vzhled ženského těla. Je nejvíce tvarovaná, lemuje a zvýrazňuje křivky díky svému úzkému a rovnému tvaru shora dolů. Dokonalá volba pro štíhlé nevěsty či nevěsty s postavou přesýpacích hodin, které nemají problém ukázat své přednosti! Dobrou zprávou je, že tato štíhlá silueta je mimořádně vhodná i pro nižší nevěsty, jelikož opticky prodlužuje a vytváří dokonalou iluzi výšky. Krásně tvaruje nevěsty vyššího vzrůstu a také postavy s širšími rameny. Pozor by si však měli dávat ženy s postavou ve tvaru hrušky. Šaty této siluety mohou na jemně zaoblené postavě vypadat nevyváženě.
Šaty v Rovné linii také nazývány jako pouzdrové šaty se nepovažují za velmi formální a častokrát po nich sahají nevěsty, které upřednostňují jednoduchost a nevázanou svatební hostinu na zahradě. Pro někoho je možná tento styl neuhlazený, ale tato jednoduchá linie představuje moderní eleganci dnešní doby. Usměrňuje pozornost na kvalitu látky a výběr doplňků. Ať už jsou to výrazné akcenty, romantická výšivka, elegantní krajka či výrazná ozdoba do vlasů. Stačí použít jeden šikovný akcent a je z vás vkusná stylová nevěsta!

Speciální vlastnosti: Rovná a úzká silueta, která tvaruje ženské křivky. Jde o jednoduchou linii představující moderní eleganci dnešní doby!

Výhody: Silueta vhodná pro nevěsty, které chtějí vypadat elegantně a zároveň sexy. Skvělá volba pro štíhlé nevěsty či nevěsty s postavou přesýpacích hodin. Je mimořádně vhodná i pro drobnější nevěsty, jelikož vytváří optickou iluzi výšky.

Nevýhody: Méně formální silueta vhodná pro štíhlejší typ postavy, není lichotivá pro postavy ve tvaru hrušky.Silueta svatebních šatů – Fit & Flare

Silueta Fit & Flare známá jako modifikovaná A-Linie se definuje jako ženská a nesmírně pohodlná.

silueta-fit-and-flareNázev Fit & Flare popisuje siluetu šatů, která se z přiléhavého korzetového vršku začíná postupně rozšiřovat do tvarované sukně těsně pod boky. Častokrát si ji ženy zaměňují se siluetami Trumpet nebo Mořská panna, protože všechny 3 siluety vypadají velmi podobně. Způsob, jak tyto jednotlivé siluety na těle fungují, je však velmi odlišný. Tato silueta je oblíbená mezi mnoha nevěstami, protože nabízí všestranně lichotivý střih, který vyhovuje většině ženských postav. Obepíná a zvýrazňuje pas a boky, proto se na základě obecných pokynů nedoporučuje pro typ postavy jablko a hruška. Každé tělo je však jiné a pokud naopak chcete vyzvednout vaše ženské křivky, tato silueta je správná volba. Perfektně funguje i na nižších postavách, jelikož dokáže vytvořit opticky vyšší vzhled.

Je to jednoznačně ženská silueta šatů, která díky lehkým tkaninám a moderním střihem vyzdvihuje ženskou postavu! Neomezuje pohyb, je pohodlná a v případě potřeby dokáže vyzvednout a zamaskovat ženské přednosti nebo nedostatky.

Speciální vlastnosti: Přiléhavý vršek rozšiřující se těsně pod boky do tvarované sukně. Pohodlná ženská silueta šatů, která zvýrazňuje ženské boky.

Výhody: Silueta je považována za všeobecně oblíbenou, jelikož vyhovuje většině ženských postav. Zvýrazňuje ženský pas a boky a nižším postavám vytváří opticky vyšší vzhled. Silueta vhodná na pohodlné pohybování a tancování.

Nevýhody: Obepíná a zvýrazňuje pas a boky, proto se obecně nedoporučuje pro typ postavy jablko a hruška. V tomto případě se však nevýhoda může stát výhodou! Vše však závisí na úhlu pohledu :)

Také se vám může líbit