Siluety A-Linie a Princezna

Siluety A-Linie a Princezna

Naplánovat svatbu je náročné a svatebních příprav je skutečně mnoho, ale řekněme si upřímně, první, na co každá žena po požádání o ruku pomyslí, jsou svatební šaty. Je to přirozené, každá z nás touží být během svého nejdůležitějšího dne nejkrásnější nevěstou a mít nádherné svatební šaty. Myšlenky "tančí" a intenzivně si představujete, jak v celé své kráse vstupujete mezi svatební hosty a kráčíte k oltáři říct své ano. První dojem je určitě důležitý, ale při výběru šatů je ve velké míře potřebné přihlížet i k jejich funkčnosti. Svatební šaty musí dokonale vyhovovat vašemu typu postavy a musíte se v nich cítit maximálně pohodlně. Chcete být přece spokojená a usmívající nevěsta, ne? :)

Nákup svatebních šatů je bezpochyby největším zážitkem a potěšením svatebního plánování. Před jeho zrealizováním vám doporučuji postavit se k výběru šatů zodpovědně, neboť vhodná silueta šatů je skutečně důležitá.

Každá disponujeme jiným typem postavy a na našem ženském těle máme partie, které chceme zvýraznit, a také problémové partie, které potřebujeme šikovně zakrýt.

Proto jsem pro vás připravila krátkého průvodce 6 nejoblíbenějších siluet svatebních šatů, který je rozdělen do 3 částí. Věřím, že vám pomůže najít vysněné svatební šaty, které nejlépe vyzvednou váš tvar a styl.


Silueta svatebních šatů - A-Linie

Svatební šaty v A-Linii jsou symbolem jednoduché elegance a ženskosti.

silueta-a-linieŠaty a sukně v A-Linii byly velmi populární v 50tých a 60tých letech a jejich popularita díky své univerzálnosti získala rychlý návrat. Už jak naznačuje název, A-Linie se podobá tvaru písmene A. Definuje se přiléhavým vrškem (s rukávy, na ramínka, korzet), který se velmi jemně rozšiřuje od pasu směrem dolů. Přirozeně zvýrazňuje dekolt, lemuje úzký pas a šikovně zakrývá boky a spodní část těla. Svatební šaty v A-Linii jsou nadčasové, takže není žádným překvapením, že tato elegantní silueta je nejoblíbenější hlavně proto, že je lichotivá pro nevěsty všech ženských tvarů a velikostí. Krásně se umí přizpůsobit všem typům postavy, ať už potřebujete opticky prodloužit, zjemnit šířku ramen nebo zakrýt problémové křivky. Krásnou nevěstou v nich můžete být během celého roku!

I přesto, že tato silueta představuje klasický styl, jednoduché úpravy střihu, kombinace materiálů a vkusné zdobení ji mohou zvýraznit a dodat neobyčejné kouzlo. Šaty v A-Linii mohou mít jakoukoli dlouhou vlečku.

Speciální vlastnosti: Přiléhavý vršek a obepínající úzký pas, který se jemně rozšiřuje směrem dolů do tvaru písmene A.

Výhody: Silueta je univerzální, pohodlná a jako jediná vhodná pro všechny typy postav. Zejména pro ženy s plnějším dekoltem a postavou ve tvaru hrušky, které potřebují zakrýt problémové křivky ve spodní části těla.

Nevýhody: Klasická silueta šatů, pro výstřednější ženy možná trochu nudná.


Silueta svatebních šatů - Princezna

Silueta Princezna se považuje za nejtradičnější, ale zároveň je pohádková a rozhodně nejvíce okouzlující.

silueta-princeznaKdyž jste snili o svém svatebním dni jako malé děvče, je pravděpodobné, že jste ve svém snu kráčeli k oltáři v krásných bílých šatech s mohutnou sukní jako princezna v pohádce. Pokud o tom sníte i teď, možná právě vaše svatba je ta správná příležitost. Kolikrát budete mít ve svém dospělém životě možnost být princeznou?

Silueta Princezna sestává povětšinou z přizpůsobeného pevného korzetu a objemné vrstvené sukně, která se rozšiřuje v pase. Dá se říci, že po individuálních úpravách lichotí všem typům postav. Kontrast - přiléhavý vršek a objemná sukně vypadá obzvláště dobře na štíhlých nebo vysokých postavách, protože dává iluzi dokonalých křivek. Je také skvělá pro postavu ve tvaru hrušky, jelikož krásně zeštíhluje pás a šarmantně zakrývá menší nedostatky ve spodní části těla. Tuto siluetu mají v oblibě i nevěsty s plnějším dekoltem. Větší dekolt spolu s objemnou sukní totiž vytvářejí vyvážený poměr. Pozor by si však měli dávat nižší ženy, které může objemná sukně zkrátit a nepěkně zakulatit.

Dnes si můžete vybrat ze široké škály modelů ušitých z různých kombinací látek, od jednoduchých čistých materiálů, přes síťovinu, tyl, až po drahé luxusní tkaniny zdobené perličkami, krajkou či ozdobnými kamínky. Určitě si své vysněné šaty najde každá nevěsta, která se chce obléknout do této krásné siluety.

Speciální vlastnosti: Přizpůsobený přiléhavý vršek a definován pás, který prochází do bohatě vrstvené sukně.

Výhody: Silueta vytváří krásnou figuru přesýpacích hodin. Je vhodná téměř pro všechny typy postav, zejména však pro štíhlé vysoké ženy, ženy s plnějším dekoltem, a také pro postavu ve tvaru hrušky. Při tomto typu šatů si můžete zvolit pohodlnou obuv, která bude skryta pod mohutnou sukní.

Nevýhody: Pokud se chcete na tanečním parketu vyřádit, musíte počítat s jemně omezenou pohyblivostí při tanci.

V prvním článku jsme si představili 2 obecně nejoblíbenější siluety šatů. V dalším článku se zaměříme na další 2 - Rovná linie a Fit & Flare.

Také se vám může líbit